SPORTY MOTOCYKLOWE

 

Szybka jazda, wiatr we włosach i bezkresny horyzont... Kto choć raz doświadczył jazdy motocyklem ten wie, jakie to uzależniające przeżycie. Nic dziwnego, że sporty motocyklowe cieszą się coraz większa popularnością, a na widowiska sportowe przychodzi coraz więcej zaangażowanych kibiców. Wyścigi motocyklowe odbywają się regularnie w każdym większym mieście Polski. Mistrzostwa Polski cieszą się coraz większym prestiżem, a telewizje sportowe relacjonują przebieg poszczególnych wyścigów.

Sporą popularnością cieszą się także zawody off roadowe, zwłaszcza motocrossowe. Wyścigi te rozgrywają się na specjalnie przygotowanych torach usypanych z piasku, gliny lub ziemi. Co ważne, motocykle motocrossowe przeznaczone są jedynie do udziału w zawodach sportowych, nie są dopuszczone do ruchu ulicznego. To ważna informacja dla osób chcących spróbować swoich sił w tym sporcie.

Jednym z najbardziej znanych sportów motocyklowych jest żużel, zwłaszcza od kiedy polscy sportowcy mogą pochwalić się sporymi osiągnięciami w tej dziedzinie. Wyścigi żużlowe odbywają się na specjalnych owalnych torach o sypkiej nawierzchni. Standardowy wyścig trwa cztery okrążenia. Do uprawiania tego sportu konieczne jest posiadanie specjalnego kombinezonu z kevlaru, który ma za zadanie zabezpieczyć przed skutkami upadków.