Nicea- miejsce idealne dla miłośników zabytków

Nicea jest perłą Lazurowego Wybrzeża. Co ciekawe, nie tylko miłośnicy ciepłych klimatów i odpoczynku znajdą tam atrakcje dla siebie. Miasto bogate jest w różnego rodzaju zabytki historyczne. Przede wszystkim warte zoczenia są katedry, między innymi Katedra St-Nicolas, zbudowana na wzór słynnej cerkwi Wasyla Błogosławionego w Moskwie.

Muzea w Nicei

W Nicei znajdziemy wiele muzeów, warto wspomnieć chociażby o Muzeum Sztuk Pięknych, które utworzono w dziewiętnastowiecznej willi. Znajdują się tam obrazy między innymi Moneta, Degasa, czy Renoira. W starej genuańskiej willi na wzgórzu Cimiez znajduję się muzeum poświęcone postaci jaką był Matisse. Oczywiście Nicea posiada także Teatr Narodowy, który zachęca bogatym repertuarem.


monaco-187191_640

Piesze zwiedzanie miasta

I. Szczególnie polecane jest piesze zwiedzanie miasta. Podczas takich spacerów można odwiedzić między innymi targ w centrum, na którym sprzedawane są warzywa, owoce i przyprawy. Jeżeli zależy nam na tym, aby żadna z atrakcji miast nam nie umknęła to warto zajrzeć to przewodnika ze strony przewodnik-azur.com/nicea/.

II. Nicea to również ciekawe Wzgórze Zamkowe, z którego rozpościera się wyjątkowy widok na całe miasto.


shield-187271_640

III. Jeżeli piesze spacery po mieście są dla nas zbyt uciążliwe to warto wiedzieć, że miasto posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych. A wypożyczenie roweru jest wygodne i tanie. Dzięki takiej formie przemieszczania się zobaczymy znacznie więcej atrakcji miasta, a w dodatku w sposób bezpieczny i zdrowy.monaco-187184_640